Категории

Производители

СПРЕЙ URETHAN 71 200ml.

СПРЕЙ URETHAN 71 200ml.

СПРЕЙ URETHAN 71 200ml.

За дълготрайна антикорозионна защита на печатни платки и намотки на електродвигатели- за прозрачно декоративно покритие на бижута, метален обков и табелки.

Разпродадени!

Повече информация


25,30 лв с ДДС

18667

Клиентите, които купиха този продукт, купиха също и ...

30 други артикули от същата категория:

СПРЕЙ УРЕТАН 71 200ml

Внимание: Опасно!  H222: Изключително запалим аерозол. H229: Съд под налягане: може да експлодира при нагряване. H315: Предизвиква дразнене на кожата. H336: Може да предизвика сънливост или световъртеж. H412: Вреден за водните организми, с дълготраен ефект. P102: Да се съхранява извън обсега на деца. P210: Да се пази от топлина, нагорещени повърхности, искри, открит пламък, и други източници на запалване. Тютюнопушенето забранено. P211: Да не се пръска към открит пламък или друг източник на запалване. P251: да не се пробива и изгаря дори след употреба. P261: Избягвайте вдишване на прах/ пушек/ газ/ дим/ изпарения/ аерозоли. P271: Да се използва само на открито или на добре проветривомясто. P410/412: Да се пази от пряка слънчева светлина. Да не се излага на температури, по-високи от 50°C/122°F. P501-2: Изхвърляйте съдържанието/контейнера на съответните точки за събиране на отпадъци. 


 

 

  • Производител: KONTAKT CHEMIE
  • Тип химически препарат: защитно покритие
  • Действие защитава от корозия; защитава от влага
  • Предназначение: цилиндрични бобини; електромеханични инструменти; проводници на електрически инсталации; електроенергетично оборудване; измервателни системи;  клеми на трансформатори
  • Цвят на препарата: жълт
  • Температурна издръжливост: 120°C
  • Време за изсъхване (при темп. 20°C): 15 - 20 мин.
  • Състав: уретан
  • Опаковка: Аерозолни флакони по 200 мл./ кутия
  • Диелектрична якост: 40 kV/mm

 

Предназначение:

За дълготрайна антикорозионна защита на печатни платки и намотки на електродвигатели; за прозрачно декоративно покритие на бижута, метален обков и табелки.

 

Начин на употреба:

Повърхността се напръсква и покритието се оставя да се втърди до достигане на 90% от крайната твърдост преди включване на платката. При стайна температура процесът на изсъхване трае около 7 дни. Чрез загряване до 60°C процесът се ускорява и втърдяване 90% се достига след около 24 часа. При стайна температура след около 20 мин. покритието е достатъчно твърдо за монтаж на възлите.

Опасности за здравето:

Препаратът е изключително огнеопасен (R12). Многократното излагане на въздействието на материала може да предизвика сухота и напукване на кожата (R66). Парите му могат да предизвикат сънливост и световъртеж (R67). 

Мерки за безопасност:

Да се изключат всички източници на горене и да се осигури подходящо проветрение. Да се носи подходящо защитно облекло и ръкавици.

Флакони под налягане: Да се пазят от слънчева светлина и да не се излагат на температури по-високи от 50 °C. Да не се пробиват и изгарят дори и след употреба. Да не се пръска върху открит пламък или нагорещени материали.Флаконите да се съхраняват надалеч от деца (S2), надалеч от източници на горене (S16). По време на работа да не се пуши. Да не се вдишват пръските на шпрея (S23). Материалът и опаковката трябва да се депонират по безопасен начин (S35). Да се използва само в добре проветрявани участъци (S51).

 

Първа помощ:

Общи указания: Да се спазват обичайните предпазни мерки при работа с химикали. Ако се появят някакви симптоми, да се потърси медицинска помощ. След контакт с очите:Ако материалът попадне в очите, веднага да се изплакнат с много вода /15 мин/. Да се потърси лекарска помощ.След контакт с кожата:Замърсените дрехи да се отстранят незабавно и засегнатият участък да се намокри с много вода. След това да се измие със сапун и вода.Да се потърси медицинска помощ .След вдишване: Пострадалият да се изведе на чист въздух, да се държи на топло и в покой. Да се потърси медицинска помощ ако симптомите продължават. След поглъщане: Да не се предизвиква повръщане. Да се потърси медицинска помощ.

 

Данни за опаковката: Аерозолни флакони по 200 мл.

Срок на годност: 3 години от датата на производство

Изисквания за съхранение:  Флаконите под налягане трябва да са защитени

от слънчева светлина и да не се излагат на температури, превишаващи 50 °С.

Да се съхраняват на хладно, сухо и добре проветрявано място.

 

  • УРЕТАН 71
    УРЕТАН 71- Еднокомпонентно полиуретаново покритие за електрониката
  • URETHAN 71 TDS
    URETHAN 71 Technical datasheet
  • ИЛБ URETHAN 71
    URETHAN 71 - Информационен лист за безопасност

Количка  

Няма продукти

Доставка 0,00 лв
Сума 0,00 лв

Количка Поръчай

Нови продукти

  • Винтова клема WK 6/U Wieland 57.506.0055.6
  • Винтова клема WT 10 Синя Wieland
Винтова клема WK 6/U Wieland 57.506.0055.6
Винтова клема WK 6/U Wieland 57.506.0055.6... >>
Винтова клема WT 10 Синя Wieland
Винтова клема WT 10 кв.мм., Синя, Wieland... >>
Автомобилен разклонител от предпазител APM/ATM (mini)
Автомобилен разклонител от предпазител APM/ATM... >>
Проводник КП 50 / ПК 50, калайдисан меден 0.15mm
Проводник ПК50, диаметър 0.15мм.Калайдисан... >>
Зарядно за телефон 12V/24V, USB PD 20W + QC3.0 18W USB-A + Type-C
Зарядно за кола с Power Delivery и Quick Charge... >>
Винтова клема 1754170000 WDU 1.5 BL WEIDMULLER
Винтова клема 1754170000 WDU 1.5 BL WEIDMULLER... >>
Винтова клема WK2.5/U WIELAND
Винтова клема WK2.5/U WIELAND 57.503.0055.6... >>
Винтова клема WDK 1.5/R3.5 BL WEIDMULLER
WDK 1.5/R3.5 BL WEIDMULLER - Двуетажна клема -... >>
Винтова клема 1020080000 WDU 2.5 BL WEIDMULLER
1020080000 WDU 2.5 BL WEIDMULLER Винтова клема... >>
WIELAND 07.311.0155.0
WIELAND 07.311.0155.0 Крайна плочка; сива End... >>
1021500000 WDK 2.5 WEIDMULLER Винтова клема 2.5 кв.мм., бежова
1021500000 WDK 2.5 WEIDMULLER Винтова клема 2.5... >>
Гайка PG9
Контрагайка за щуцер PG9Тип аксесоари за... >>
Wieland маркировка МЪЛНИЯ
Weidmüller WAD 5 с капак на терминала за сигнал... >>
Разклонител - автомобилен бушон midi адаптер
Разклонител - автомобилен бушон midi адаптер... >>
Автолампа LED 12V B8.5d 2бр.
Сметодиодни крушки за кола 12V B8.5d 2бр. EAN:... >>
Разклонител за 2 автомобилни предпазителя 3 ATM Micro 3, 3 pin до 10А.
Разклонител за 2 автомобилни предпазителя ATM... >>
Комплект автопредпазители 10бр. MIDI
КОМПЛЕКТ АВТОМОБИЛНИ ПРЕДПАЗИТЕЛИ MIDI комплект... >>
Автомобилен разклонител от микро предпазител
Автомобилен разклонител от micro предпазител... >>
OMRON WL-D2-G
OMRON WLD2G - Limit Switch, Top Roller Plunger,... >>
електродвигател LENZE Type MDEMABR080-42C0C Mat number: 15629202 1.1kW
електродвигател LENZE Type MDEMABR080-42C0C Mat... >>

Всички нови продукти